Czy Bitcoin zarejestrował już swoją największą czerwoną flagę?

Czy Bitcoin zarejestrował już swoją największą czerwoną flagę?

Faza konsolidacji Bitcoina nadal odbywa się w wyższym zakresie handlowym, a cena ponownie wzrasta powyżej 19.000 dolarów. W rzeczywistości, za każdym razem, gdy BTC spadła poniżej 19 tys. dolarów, w całej branży pojawiły się ponownie niedźwiedzie obawy.

Jest to powód, dla którego cena ponownie odkrywająca swoją pozycję powyżej 19 tys. dolarów jest pozytywną zmianą. Jednakże, według Santimenta, Bitcoin System krytyczny zwrot może być tuż za rogiem, który może określić nadchodzące sesje handlowe BTC.

Token Age Consumed osiąga nowy wysoki poziom; czy hodlery BTC poruszają się?

Zgodnie z załączonym wykresem, wiek żetonów Bitcoin zużytych metrycznie osiągnął ostatnio nowy wysoki poziom, najwyższy od 40 dni. Wiek żetonów zużytych metrycznie określa ruch uśpionych Bitcoinów w przestrzeni, a jego skok sugeruje, że stare BTC właśnie zostały przeniesione.

Historycznie, takie skoki doprowadziły do odwrócenia trendów i ostatecznego spadku wartości Bitcoinów. Sentyment może być również zilustrowany przez fakt, że aktywna podaż Bitcoinów spadła w ciągu ostatnich kilku dni.

Ponadto w ostatnim czasie obserwuje się tendencję spadkową wśród hodlerów posiadających żetony na okres od 6 do 12 miesięcy, co sugeruje, że nowe hodlery mogą czerpać zyski i wycofywać się z rynku.

Czy presja na sprzedaż Bitcoin’a wchłania się?

Chociaż aktywna podaż mogła się zmniejszyć, to jednak należy zauważyć, że liczba adresów Bitcoinów posiadających więcej niż 1+ monet również osiągnęła nowy rekord. Można spekulować, że podczas gdy monety uśpione mogą ponownie wejść na rynek, presja sprzedaży szybko wchłania się w nowe adresy.

Sentyment pozostaje w dużej mierze pozytywny, mimo że cena nie jest w stanie przekroczyć poziomu 20 tys. dolarów, w czasie prasy.

Jednak niezwykle chciwy sentyment nie jest do końca pozytywny. Niepokojącym sygnałem jest uzyskanie wszechobecnej wysokiej oceny 95 w rankingu Fear and Greed Index. Od tego momentu oczekuje się, że indeks będzie tylko spadał, co byłoby skorelowane z niedźwiedzim wybiciem na wykresach.

Czy inwestycja Mass Mutual w 100 dolarów robi różnicę?

Mass Mutual jest firmą ubezpieczeniową, która zarządza ryzykiem kapitałowym od ponad 100 lat, a inwestycja 100 milionów dolarów w Bitcoin z ich końca jest ogromnym wotum zaufania.

Podczas gdy cena może nadal spadać zgodnie ze strukturą rynku, Bitcoin nadal otrzymuje wsparcie z instytucjonalnego końca, coś co w końcu będzie wypłacać długoterminowe dywidendy.